Oferta

Referencje

Certyfikaty

Publikacje

Bio

Kontakt

Wróc do oferty

Audyt usług Google

Masz problemy z mierzeniem danych w Google Analytics? Chcesz rozbudować GTM? Myślisz o szybkim dostępie do danych z wykorzystaniem Google Data Studio? Twoje kampanie zaczęły generować gorsze wyniki? Znajdę luki przez które przepalasz budżety. Pomogę audytować aktualnie prowadzone działania. Zaproponuję skuteczne rozwiązania. Powiem o nowościach. Pokaże kierunki optymalizacji. Odpowiem na Twoje pytania. Audyt łączę z 2 godzinną konsultacją podczas której odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości.

Z chęcią przeprowadzę audyty usług Google, przedstawię rekomendacje czy pomogę wyznaczyć nowe kierunki prac. W przypadku moich klientów audyt kont przeprowadzam w ramach realizacji usług e-commerce i project managera. Usługę możesz jednak zamówić jako osobny produkt. Aby móc to wyceni potrzebuję brief marketingowy. Skontaktuj się ze mną a prześlę listę pytań na podstawie, których uzyskamy więcej informacji o branży, firmie czy rynku. Potrzebuję również dostęp do konta Google Ads. Możesz mi go nadać incognito na anonimowy adres email.

Audyt konta Google Ads


Nie ma nic gorszego od przepalonego budżetu, złego kierowania reklam czy braku efektów z prowadzonych działań. Często jest to efektem błędnego ustawienia konta czy braku odpowiedniej opieki nad nim. Jeśli masz wątpliwości co do poprawnego skonfigurowania Google Ads lub chcesz sprawdzić pracownika lub firmę ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie.


Czym jest Audyt konta Google Ads?


Audyt konta Google Ads to działania mające na celu sprawdzenie konta w 2 obszarach. Pierwszym z nich są techniczne aspekty prowadzenia konta. Obejmują one ponad 70 punktów audytu na podstawie którego analizowane jest konto. Google Ads sprawdzam pod względem poprawnej konfiguracji, analizuję błędy, powiadomienia i inne obszary czysto techniczne. Już na początku muszę wykluczyć ewentualne błędy na tym etapie. Jeśli okaże się, że od strony technicznej konto jest poprawnie skonfigurowane to przechodzimy do kolejnego obszaru. Jest nim analiza prowadzenia konta o odpowiednim standardzie. Teraz konto analizuję zarówno pod względem wytycznych dostarczonych bezpośrednio przez Google ale także pod względem wypracowanych przez siebie standardów. Wdrożenie tylko tych dwóch rekomendacji z audytu znacznie poprawi wynik jakości reklam a także wpłynie na niższy koszt kliknięcia reklam. Ostatnim obszarem jest analiza strategii oraz analiza wyników kampanii. W tym momencie przechodzę do analitycznego aspektu audytu. W przypadku dużych kont lub złożonych działań ten element zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu.

Z czego składa się audyt konta Google Ads?


Przeprowadzony Audyt konta Google Ads składa się z:

I co dalej??


Taki audyt należy wykonywać okresowo. W zakresie poprawnego skonfigurowania oraz standardów przynajmniej raz na kwartał. Tu można również zautomatyzować część prac poprzez zaimplementowanie na koncie skryptów. Są to narzędzia które w sposób automatyczny analizują konto a w przypadku nieprawidłowości przesyłają email z informacją o błędach. Może to być pomocne w przypadku sprawdzania konta pod względem konfiguracji kampanii, grup reklam, reklam czy słów kluczowych. Niestety nie możemy tak sprawdzić wszystkiego i niektóre czynności trzeba wykonać ręcznie. Obszar analityczny musi być w całości przeprowadzony przez specjalistę. Te działania trzeba wykonywać częściej, przynajmniej raz na miesiąc. Najczęściej klienci współpracujący z agencjami, domami mediowymi czy innymi pośrednikami otrzymują wyniki analiz w formie wniosków do raportów. Jednak z mojego doświadczenia w pracy w agencjach wiem, że nad kontem pracują różni specjaliści - bardzo często praktykanci i osoby uczące się. Często zdarza się, że jakość obsługi oraz raportowania pozostawia wiele do życzenia.
Po zakończeniu audytu klient może liczyć na moje dalsze wsparcie. Istnieje możliwość zamówienia indywidualnych konsultacji lub ponownego audytu. Mogę też wprowadzić poszczególne zmiany na koncie.

Kogo wybrać do audytu Google Ads?


Na rynku znajduje się wiele ofert przeprowadzenia audytu konta Google Ads. Znajdziesz go wśród usług agencji SEO/SEM a także freelancerów i niezależnych specjalistów. Osobiście pracowałem nad audytem kont w 3 agencjach takich jak SemAhead, Delante, Harbingers. W niektórych przypadkach rozwijałem ten produkt w innych wdrażałem usługę audytów od zera. Za każdym razem poprawiałem i udoskonalałem tę usługę tak aby jeszcze lepiej odpowiadała potrzebom klientów. Z drugiej strony audyt służył mi też do analizy aktualnych działań na kontach moich klientów. Ostatecznie powstał produkt wysokiej jakości, który z sukcesem jest wdrażany zarówno przez bardzo duże konta jak i te małe. Audyt konta Google Ads to wiedza zebrana z 9 lat pracy nad kontami Google. Kupując ten produkt otrzymujesz w pakiecie bezcenne know how.

Audyt Google Analytics


Masz wątpliwości co do poprawnie mierzonych konwersji w swoim GA? Widzisz dziwne zachowania użytkowników? Może na stronie jest dużo botów? A może masz niewiarygodnie niski czas spędzony na stronie lub nagłe zmiany w zachowaniach użytkowników po migracji? Jeśli tak to oferta audytu konta Google Analytics jest skierowana do Ciebie.

Z czego składa się audyt konta Google Analytics?


Przeprowadzony Audyt konta Google Analytics składa się z:

I co dalej?


Ze względu na złożoność usługi GA oraz często potrzebę wsparcia programisty proces usuwania błędów może być czasochłonny a sam audyt może stanowić jedynie początek dalszych prac. Współpracując z opiekunami od Google oraz specjalistami z zakresu GA 360 i programistami jestem w stanie przeprowadzić cały proces wdrożenia poprawek od A do Z w każdym środowisku GA.

Jeśli decydujesz się na audyt Google Ads to w większości przypadków rekomenduję rozszerzyć go o przeprowadzenie Audytu Google Analytics.

Kogo wybrać do audytu Google Analytics


W tym zakresie należy poszukać specjalisty z doświadczeniem w podobnych audytach. Konto GA oferuje wiele zaawansowanych opcji szczególnie w zakresie monitorowania celów, zdarzeń czy e-commerce i mogą być tu potrzebne szerokie kompetencje audytora. Zachęcam do kontaktu i skorzystania z mojej oferty.

Audyt Google Tag Manager


Jeśli korzystasz z narzędzia Google Tag Managera i nie jesteś pewny czy został on poprawnie wdrożony oraz skonfigurowany to Audyt konta Google Tag Manager będzie skierowany właśnie do Ciebie!

Z czego składa się audyt konta Google Tag Manager?


Przeprowadzony Audyt konta Google Tag Manager składa się z:

Copyright anndrzejczyk.com.pl
Strona korzysta z plików cookies